Vides reklāmas kampaņa „PVN” gūst milzu ievērību.

18.02.2010
2011. gada janvārī Latvijas lielākie vides reklāmas uzņēmumi apvienoja spēkus, lai īstenotu pirmo daudz formātu vides reklāmas kampaņu ar nosaukumu „PVN = Perfekts vides noformējums + 22%”.

Pašreklāmas kampaņas mērķis bija atgādināt par vides reklāmas efektivitāti. Ar neatkarīgu pētījumu pierādītu atpazīstamību - 82%, to nespēj nodrošināt neviens Latvijas medijs, un apvienojumā ar perfektu vides dizainu tā sasniegs ikvienu pat visbargākās ziemas apstākļos.

Vides reklāmas asociācija (VRA)  neatkarīgiem pētījumu uzņēmumiem, „Norstat” un „ euroData” uzticēja noskaidrot patērētāju viedokli par vides reklāmu, kā arī novērtēt kampaņas efektivitāti.

Vides reklāmas asociācijas priekšsēdētāja Jeļena Brokāne atzina: „Fakts, ka 82% Rīgas un Pierīgas patērētāju atcerējās pamanījuši kampaņu, ir unikāls gadījums, ņemot vērā, ka šī kampaņa bija tikai un vienīgi vides reklāma, bez tradicionālās mediju miksa kombinācijas.”

Turklāt 90% norādījuši, ka ir redzējuši to „vairākas reizes nedēļā” vai „katru dienu”. 85% piekrituši, ka tā ir „diezgan” vai „ļoti” vizuāli saistoša. 89% aptaujāto atzinuši, ka PVN kampaņa ir ietekmīga.

Patērētāju aptaujas rezultātu kopsavilkums:

1. Vides reklāma īsā laika periodā sasniedz vislielāko auditoriju – PVN kampaņas rezultāti liecina, ka vides reklāma ir medijs, kuram piemīt ietekme un spēja sasniegt plašu auditoriju, kurš uzrunā visas vecumu, demogrāfiskās un tautību/ valodu grupas.

2. 85% respondentu atzina, ka viņu attieksme pret vides reklāmu ir pozitīva vai drīzāk pozitīva. Ziņa, kas uztverta pozitīvi, raisa pozitīvu attieksmi pret reklamējamo pakalpojumu, garantējot maksimālu atdevi uzņēmēja ieguldītajiem līdzekļiem, kam likumsakarīga ir izaugsme biznesā un pozitīva pievienotā vērtība.

3. Vides reklāma spēj reklamēt produktus tiešā tirdzniecības vietas tuvumā, kur citi mediji nesniedzas. 44% respondentu atzina, ka vides reklāma ietekmē viņu lēmumu par labu pirkuma izvēlei. 

„Kampaņas laikā mēs ieguvām arī lielisku atgriezenisko saiti – informāciju no mediju plānotājiem, kuri kopumā pauda pozitīvu attieksmi par „PVN” kampaņu un vides reklāmas uzņēmumu sadarbību,” pastāstīja J. Brokāne.

Piemēram, atsauksmēs mediju plānotāji atzīst – PVN kampaņa „skaidri parāda, cik lielu ietekmi rada vienlaicīga vairāku vides reklāmas formātu izmantošana”, kā arī uzsver - „PVN radošā ideja bija vienkārša un skaidra, un tā ir joma, kur daudzi reklamētāji pieļauj kļūdas.”    
Arī vides reklāmas uzņēmumu pēc kampaņu pētījumi pierāda, ka vizuālais noformējums ir viens no svarīgākajiem faktoriem vides reklāmas kampaņai. Vizuālais noformējums palielina kampaņas atpazīstamību tādejādi piesaistot lielāku auditorijas uzmanību.

Vide kā pievienota vērtība nešķiros cilvēkus pēc  turīguma un nacionālās piederības, izglītotības vai vecuma. Te katram gājējam vai braucējam izvietotā informācija ir pieejama bez maksas 365 dienas gadā un 24 stundas diennaktī, te katrs var aplūkot un iepazīties ar sevi interesējošo ziņu, kad  un cik ilgi vēlas.

VRA - Vides Reklāmas Asociācijā ir apvienojušās lielākās vides reklāmas kompānijas un tās uzrauga vairāk kā 90% vides reklāmas izvietošanas vietu. VRA biedri ir „JCDecaux Latvija”, „Clear Channel”, „Pilsētas Līnijas”, „Euro AWK”, „Remora”, „Tilts Media”, „Dzelzceļa Reklāma”.
  

 
 

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Brokāne
Vides reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja